“Şüpheli” Yarbay Ali Tatar intihar etti!

”Ergenekon” soruşturması kapsamında, Poyrazköy’de ele geçirilen belgelere ilişkin tutuklanıp sonra serbest bırakılan Deniz Yarbay Ali Tatar, yeniden yakalanma emri çıkarılmasına ilişkin tebligatı aldıktan sonra intihar etti.
Alınan bilgiye göre, 7 Aralıkta Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesinde ”Ergenekon” soruşturması kapsamında tutuklanan Deniz Yarbay Tatar, avukatlarının itirazı üzerine 3 gün önce serbest bırakıldı. Savcılığın talebi üzerine hakkında yeniden yakalama emri çıkarılan Deniz Yarbay Tatar’a, mahkemenin kararı, Üsküdar Beylerbeyi’ndeki Astsubay Hazırlama Okulu tesislerindeki lojmanında dün tebliğ edildi.

Tebligatın ardından Deniz Yarbay Tatar, evinde silahıyla başına bir el ateş ederek intihar etti.

Deniz Yarbay Tatar için bugün Karacaahmet’teki Cemevi’nde bir tören düzenlendi. Törenin ardından Deniz Yarbay Tatar’ın naaşı, toprağa verilmek üzere Ankara’ya götürüldü.

“KOCAMIN KATİLİ SENSİN”

Törende, Deniz Yarbay’ın eşi Nilüfer Tatar, kameralara, ”Süleyman Pehlivan adını hiç silmeyeceğim. Kocamın katili sensin. Rahat nefes alıyor musun?” diye bağırdı.

Törene ayrıca, Deniz Yarbay Tatar’ın annesi Satı, kardeşi Ahmet ile askeri personel, yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Deniz Yarbay Tatar’ın bir kızı olduğu öğrenildi.

About ahmetturkan

Araştırmacı-Yazar-Ekonomist-Blogger
Bu yazı AHMET TÜRKAN, DEMOKRASİ, GÜNLÜK, HABER-MEDYA, HAYATA DAİR, MAKALE, MÜZİK içinde yayınlandı ve , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s