Ebu Cehil’in paralel kariyeri

Ebu Cehil yaşasaydı kariyerini paralleler arasında tamamlardı.

Şöyle ekmek arası papatya yediren bahar pıtırcığı yazılar yazmak vardı. Şöyle kelebeği köpüklü bir kahveyi alıp insan arazisine nazır bir manzarayadoğru devirmek falan. Lakin depreme dayanıklı olmayan kolonları arızalı bir kardeşliğin kucağımıza moloz alfabesince dökülmesi başka şeyler yazdırıyor insana.

Şeytana reyting yaptıracak günah karelerinin en karizmatik aktörleri meydanda. Düşünüyorum da bu kadar techizat Ebu Cehil’de olsaydı deve kulağıyla dinlenen Ashab kıssalarına şahit olurduk . Ebu Cehil yaşasaydı  Peygamberi kamyondan indiren rantını vahiyle götüren dizilerin fitne sponsoru olurdu. Heryerden esen soğuk ve sert çöl rüzgarının adı paralel.

Hep söylüyorum benim yargıtay başsavcım Hz. Ömer’dir diye. Onun adaletinin cimrisi olmuşuz lakin Ebu Cehilleri unutturmayacak adamları piyasaya sürmenin cömertiyiz.

Ortalık cerahat kaynıyor, bir hafta öncesinden patlatılmak üzere hazırlanmış kasetler, ses röntgenciliği dinlemeler, kardeşinin ayıbını izleyip tezgaha titizlikle dizen Übey bin Selüller, Cesaretini fitneden alan Amr bin Abdûd’ler Leheb’ler..

Yine söylüyorum yaşasaydı Ebu Cehil parallelerle gurur duyacaktı. İşte bu diyecekti. İşte böyle devam edin diyecekti. İşte böyle düşüreceksiniz kardeşlerinizi, işte böyle dayayacaksınız kulaklarınızı işte böyle iç edeceksiniz ayetleri, ben başaramadım siz yapacaksınız!!! Ve işte böyle kıracaksınız ümmetin kalemini ve kalbini. Yani anlayacağınız oyun koçunuz Ebu Cehil olurdu. Bu kadar net söylüyorum.

Taktikleri aynı zamanlaması farklı tuzağa fitne deniyorsa ve bu fitne krallığının başı Ebu Cehil’se ortam hazırlanmış, kaleler kurulmuş, gıybet cv olmuş, gıcırdayan dişler arasında adamlık kürdan olarak kalmış,  haset her sabah ekmeğimize sürülen yağ ve çamur hamur olmuş! Utanacak yüzler paralellerin astarı olmuş! Zaferin adı: Kaç kardeşini rezil rüsva ettiysen o kadar!

Sert mi oldu. Kardeşini hangi tarafından vuracağının ezbercisi olmuş ve ümmetin hafızasına küfreden paralel oyuncuların yaptıklarından daha sert olamaz yazdıklarım. Bu düştüğümüz hale sadece cehiller sevinir. Ve siz sadece Cehil’in alkışladığı olursunuz.

Esra Elönü
elonue@gmail.com

Reklamlar

About ahmetturkan

ekonomist
Bu yazı AHMET TÜRKAN içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s