Amerikalı Jessica, İslam'ı seçip Diyarbakırlı Ayşe oldu

(SABAH)

Faysal Karadeniz

Üniversite okurken ABD’den Türkiye’ye gelen ve Müslümanlığı seçen 23 yaşındaki Ayşe Jessica Engerman, tarihi ve kültürel değerlerinden etkilendiği Diyarbakır’a yerleşti.

ABD’nin Chicago kentinde doğan 23 yaşındaki Jessica Engerman, Loyola Üniversitesi’ni kazandı. Ailesinin maddi durumu iyi olmayan Engerman, çeşitli mağaza ve otellerde çalıştı. Ancak okulla işi bir arada yürütemeyince, üniversiteyi 3’üncü sınıftan terk etti. Ardından da internetten gördüğü ve çok beğendiği İstanbul’a geldi.

TELEVİZYONDA İZLEMİŞ

İş aramaya başlayan Engerman, bir süre sonra Balıkesir’e gitti. Burada tanıştığı bir öğretmene aşık olan Engermann, bu kez de İslamiyet’i öğrenmeye merak sardı. Ancak bir süre sonra öğretmen sevgisiyle de ayrılan Engerman, bu kez televizyondan izlediği Diyarbakır’ın yolunu tuttu.

ERDOĞAN HAYRANI

Diyarbakır’a geldikten sonra Müslüman olan ve adının önüne de Ayşe’yi alan Engerman, “Diyarbakır’ın tarihi ve kültürel değerlerinden çok etkilendim ve burada yaşamaya karar verdim. Artık burada yaşayacağım ve İngilizce özel ders vereceğim. Bu sayede kendi ayaklarımın üzerinde durma şansı yakalayacağım” dedi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın hayranı olduğunu da dile getiren Ayşe Jessica, “Onun duruşu ve izlediği politikalar gerçekten takdir edilecek nitelikte. Özellikle Ortadoğu’da izlediği politikalar, onu Ortadoğu’nun sevgilisi haline getirdi. Ortadoğu halklarının ona gösterdiği ilgiyi herkes gördü. Dünya liderlerinden onu farklı kılan da Ortadoğu’da yaşanan katliamlara sessiz kalmamasıdır” dedi.

About ahmetturkan

Araştırmacı-Yazar-Ekonomist-Blogger
Bu yazı FIKIH, İSLAM, İSLAMİHAYAT içinde yayınlandı ve , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s