EŞCİNSELLİK BİR HASTALIKTIR TEDAVİ EDİLMELİDİR…..


Eşcinsellik bir hastalıktır ve tedavi edilmelidir.
İnsan ırkını, asaleti, nesebi, sağlığı tehdit eden eş cinsellik masum bir eğilim olamaz.
Bu bir hastalıktır.
Rabbimiz Kur-an’da pek çok ayetle bunu bildirmiştir.
Ayetlerden bazıları şöyledir.
(Elçilerimizin geldiğini haber alan) kavmi ise koşarak ona geldiler ki (onlar) daha önce de o kötü işleri yapmaktaydılar. (Lût) dedi ki: “Ey kavmim! İşte bunlar (kavmimin kadınları, ki benim de) kızlarım (sayılırlar, onlarla evlenin); onlar sizin için daha temizdir; artık Allah’dan sakının ve beni misâfirlerim hakkında rezîl etmeyin! İçinizden aklı başında bir adam yok mu?”(Hud-77)
Lût’u da (peygamber olarak gönderdik). O vakit kavmine şöyle demişti: “Siz görüp durduğunuz hâlde, (hâlâ) bu çirkin işi mi yapıyorsunuz?” (Neml – 54)
Kavminin cevâbı ise: “Lût’un ehlini şehrinizden çıkarın! Çünki onlar, (bizi beğenmeyip) çok temizlik taslayan insanlardır!” demekten başka bir şey olmadı. (Neml-56)
Ve elçilerimiz Lût’a gelince, (kavminin sapıklığını bildiğinden ve melekleri de tanımadığından) onlar için endişeye düştü ve onlardan dolayı göğsü daraldı; bunun üzerine (onlar:) “Korkma ve üzülme! Doğrusu biz seni ve âileni kurtarıcı olanlarız; ancak karın hâriç; (o) geride kalacak olanlardandır” dediler. (Ankebut – 33)
Lût kavmi (de kendilerine azabdan haber veren) korkutucuları yalanladı. (Kamer – 33)

İnsanda, hayatını devam ettirmesini sağlayan üç temel kuvve vardır. Bunların izahları aşağıdadır:
Birisi Kuvve-i Şeheviyyedir ki, menfaatlerini celb etmek için verilmiştir. Fakat insan bununla ifrat ve tefrite gidip yanlış kullanabilir. Oysa bunu helallere meyletme ve haramlardan kaçınma olarak bilinen “iffet” mertebesinde kullanmalıdır.
İkincisi ise Kuvve-i Akliyedir ki, iyi ile kötüyü birbirinden ayırıp iyiliği seçmek ve kötülükten sakınmak için kullanmalıdır.
Üçüncüsü ise Kuvve-i Gadabiyedir ki , kendisine yöneltilecek zulümleri def’ etmek için kullanmalıdır. Yani dininin, vatanının ve namusunun muhafazası için hayatını feda edecek bir durumda olmalı, meşru olmayan şeylere karışmamalı ve mücadele etmesi gereken durumda da korkaklık göstermemelidir.
İşte din, vatan ve namus için kullanılacak olan bu kuvvenin, ayrıca malı, hayatı maddi ve manevi menfaatlerini gözetmektede kullanılması mümkündür. Bu gibi durumlarda haklı olduğu zamanlarda kuvve-i gadabiyenin kullanılması esastır. İfrat ve tefrite girmemesi gerekir. İşte füruat dediğimiz konular, bunlar ve bunlar gibi olanlardır. Bunlarda da zulme ve korkalığa girmeyeceğiz.

Eşcinsellik konusunda ise, bu cinsel bir tercihtir demek Rabbimizin emirlerine itaatsizliktir, fıtrata aykırıdır.
Rabbimiz bizler içn tertemiz eşler yaratmışken, tercih diyerek saçma sapan işler yapmak ahlaksızlık ve hayasızlıktır.
Dün İHH İnsani Yardım Vakfı, İnsan ve Medeniyet Hareketi, İnsani Değerler ve Ruh Sağlığı Vakfı, Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı, Medeniyet Derneği, ÖNDER ve MAZLUMDER’in de bulunduğu sivil toplum kuruluşlarından oluşan Hayata Çağrı Platformu’nun temsilcileri, eşcinselliği ‘hastalık’ olarak tanımlayan Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf’a destek mektubu gönderdi. Mektupta, herkesin eşcinsel olmayı tercih etmesi durumunda yeryüzünde hayatın mümkün olmayacağı vurgulandı ve Kavaf’tan tutumundan vazgeçmemesi istendi.

Sirkeci’deki Büyük Postane önünde toplanan grup adına mektubu okuyan platformun sözcüsü Asiye Dilipak, eşcinselliğin insanlığın geleceğini tehdit ettiğini belirterek, şunları söyledi:
“Bütün ilahi dinler eşcinselliği bir bozulma, sapma, gayri ahlaki bir tutum, tabii olanın dışına çıkma ve günah olarak görür. Birçok İslam ülkelerinde eşcinsellik yasaklanmıştır. Tarihte bu tür sapkınlıklar yaşayan topluluklar, ilahi kitaplara göre, çirkinlik ve kötülük üzere oldukları, saptıkları için azap görmüş ve helak edilmiştir. Fıtrata aykırılık teşkil eden ‘eşcinsellik’in, doğal tercihlerden bir tercih gibi gösterilerek ‘cinsel yönelim’ olarak kabul görmesi ve yaygınlaşmasının meşru görülmesi, zımnen insan neslinin yok olmasını istemekle aynı şeydir. Bir kimse için normal ve doğru olan bir şey herkes için normal ve doğru ise, bir an için herkesin bu normal tercihte bulunduğunu varsayalım; o takdirde yeryüzünde hayat mümkün olabilir mi? İnsan nesliyle ve dünyanın geleceğiyle oynayan lobi/zihniyet/oluşumlar tarafından da beslenen ve desteklenen eşcinsellik, bize göre de bir anomali durumudur. İnsanlığın geleceğini ve nesil emniyetini tehdit eden eşcinselliğin, bir anomali olarak görülmemesi, sorunu yaşayanların tedavi talebini köreltecek ve durumun yaygınlaşmasına sebep olacaktı. Eşcinselliği bir anomali olarak değerlendiren yaklaşımı, ayrımcı bir yaklaşım tarzı, suç ya da suça teşvik olarak niteleme gayreti içinde olan çevrelerin sözde eşcinsellerin haklarını koruma adına yaptıkları açıklamalarla yoğun bir gayret içerisinde oldukları görülmektedir.
Ancak eşcinsellik lobisinin yükselecek sesinin, gerçeği ve insan yaşamının ve neslinin devamını tehdit eden bu durumla ilgili sergilenmesi gereken tutumu etkilememesi gerektiğini düşünüyoruz.” dediler.
Bazı basın yayın organklarında yapılan bu toplantıyı “o kafalar” (1) diyerek tekzip eden, eşcinselliğe destek veren medya gruplarını ise hizaya gelmeye, fıtri davranmaya insan neslinini bu kadar hafife alınamayacağı konusunda dikkatli olmaya davet ediyorum.

Evet eşcinsellik bir hastalıtır, tedavi edilmeli ve insan nesli bu beladan kurtarılmalıdır.
Ahmet TÜRKAN

(1) http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetay&ArticleID=987114&Date=23.03.2010&CategoryID=77&CMessageID=616174&CRes=1#fc616174

About ahmetturkan

Araştırmacı-Yazar-Ekonomist-Blogger
Bu yazı HABER-MEDYA, HAYATA DAİR, İSLAM içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

2 Responses to EŞCİNSELLİK BİR HASTALIKTIR TEDAVİ EDİLMELİDİR…..

 1. ahmetturkan dedi ki:

  İnsan fıtratına aykırı olan bir durumu kabullenmek akla uygunmudur ki, hastalıklı bakış açısı diyerek saçma sapan yorumda bulundunuz.
  İnsan nesli ne olacak, Rabbimiz neden 2 ayrı cins yarattı o zaman. Çoğalma nasıl olacak. Erkek mi kadın mı olduğu belli olmayan hünsa kılıklıların çoğalması topluma nasıl bir katkı saplayabilir.
  Biraz akıl, mantık, psikoloji, biyoloji gözlükleri ile bakın.
  Böyle bir yorum yazdığınız için kendinizden utanmalısınız.

 2. peixesloucos dedi ki:

  Siz tedavi bile edilemeyecek hastalikli bir bakis acisina sahipsiniz.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s