CHP’li Ersin’in gizli tanıkla para pazarlığı görüntülendi


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Ahmet Ersin’in gizli tanık Munzur ile Erzincan Eriza Otel’de yaptığı görüşmenin görüntüleri internete düştü.
CHP’li vekil, gizli tanıkla böyle görüştü

‘sonsayfa.com’ adlı internet sitesinin yayınladığı görüntüler, CHP milletvekilinin iddia ettiği gibi ‘görüşmenin tesadüf’ olmadığını ortaya koyuyor. Videoda, Ahmet Ersin, elinde bir çantayla otelin lobisine geliyor. Gizli tanık Munzur’la el sıkıştıktan sonra masaya oturuyor. Görüşmeye tutuklu Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner’in avukatı Hamit Sekman da katılıyor. Bir süre sonra CHP’li Ahmet Ersin, getirdiği çantayı bırakıp oteli terk ediyor. Söz konusu çantayı, Munzur’la birlikte görüşmeye gelen Paradise Pastanesi sahibi E.E. alıyor. E. ile gizli tanık Munzur birlikte otelden çıkıyor.

Geçtiğimiz haftalarda CHP Milletvekili Ahmet Ersin’in gizli tanık Munzur ile görüştüğü basına yansımıştı. Dün sonsayfa.com sitesine konulan görüntülerde, Ahmet Ersin elinde çantayla gözüküyor. Görüntülerde yüzü buğulu olarak gözüken şahısla el sıkıştığı görülen Ersin, daha sonra bir masada oturuyor. Görüntülerde tutuklu Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner’in avukatı Hamit Sekman da yer alıyor. Sitede yer alan habere göre; “CHP’li Ahmet Ersin, gizli tanıklarla buluşmaya elinde bir çanta ile geliyor. Ersin, getirdiği çantayı bırakıyor daha sonra o çantayı gizli tanıklara ifadelerini değiştirmeleri yönünde baskı yapan, onları Ankara’ya gönderen ve Erzurum özel yetkili başsavcı vekili tarafından gözaltına alınan Paradise Pastanesi sahibi E.E. de yer alıyor. E. çantayı alıp çıkınca peşinden gizli tanık Munzur çıkıyor. Çantayı CHP’li Ahmet Ersin getiriyor, ama gizli tanık ekibi götürüyor. CHP’li Ersin, gazetelerde gizli tanıklarla Erzincan’da buluştuğu bilgisini önce yalanlamıştı. Daha sonra Kanal A Televizyonu’nda katıldığı programda gizli tanıklarla Erzincan’da buluştuğunu doğrulamış ama “Ben oturuyordum onlar yanıma geldi. Boşanma işi varmış, işsizmiş, onlardan bahsetti.” demişti.

Oysa görüntüler Ersin’in anlattığının tam tersini kanıtlıyor. Gizli tanık Munzur buluşma masasında dururken, Ersin onun yanına gelip elini sıkan ve selam veren taraf. Görüntüler görüşmenin önceden ayarlandığını da gösteriyor. Gizli tanık Munzur’u Ersin’le tanıştıran kişi ise Cihaner’in tanık ayarlama işlerini takip ettiği iddia edilen ve şu anda gözaltında bulunan pastane sahibi E.E. ZAMAN

About ahmetturkan

ekonomist
Bu yazı HABER-MEDYA, HAYATA DAİR içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s