Cindoruk ‘Ordudan tek isteğimiz var’


Cindoruk, “Bizim, ordumuza sevgi ve saygımız var. Ordudan tek isteğimiz var. O da darbe yapmamasıdır. Devlete müdahale etmesin” dedi.
Demokratik Parti (DP) Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, dün Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal’ı makamında ziyaretinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Türk kültüründe orduya hep önem verildiğini, ordunun daha önceki Türk devletlerinde de kutsal sayıldığını ifade eden Cindoruk, “Orduya laf söylemedikleri gibi laf söyleyeni de sevmediklerini” dedi ve şöyle konuştu: “Türkiye gibi, çok tehlikeli bir coğrafyada bulunan bir devletin bu orduya minnet ve şefkat göstermesi gerekir. Bu ordu düşmanlığının sebebini ben anlamıyorum, kimse de anlamıyor. Durduk yerde ordu ile hükümetin bir mücadele içerisine girmesi sadece ve sadece Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sağlamlığı hakkında tartışmalar açar. Bizim, ordumuza sevgi ve saygımız var. Ordudan tek isteğimiz var. O da darbe yapmamasıdır. Devlete müdahale etmesin. Ama şu anda şunu görüyoruz ki kışlaya da camiye de siyaset girmiştir. Bunun en kısa sürede düzeltilmesini istiyoruz.”

Cindoruk, iktidar partisinin muhalefet partilerine karşı takındığı üslubu da eleştirerek, şöyle devam etti: “Bilerek ortaya konmuş sistematik bir hücum taktiğidir. Maalesef muhalefet partileri de buna katılıyorlar. Başbakan önemsiz bir hadiseyi öne çıkartıyor. Muhalefette ona cevap yetiştirmeye çalışıyor. Muhalefet partilerinin yapacağı şey Başbakan’ın arkasından gitmek değil, yeni fikirler ve çözümler üretmektir.”

Y O R U M .

Sayın Cindoruk: Camiye siyaset girdi derken siyaset bulaşan yerleri yalnız bırakmamak maksadı ile bu sözü sarfettiğin meydanda.
Üstelik pek camiye de gitmediğin anlaşılıyor.
İnsanlar sabah namazına camiye siyaset konuşmak için mi gidiyordur sence.
İşi gücü bırakacak,sıcacık yatağından kalkacak sabah namazına siyaset konuşayım, dünyadan elini eteğini çekmiş, herbiri 60 ın üstünde olan adamlara siyasetin çirkefliklerini anlatayıom da uykusu açılısn aklı başına gelsin deyip camiye mi koşacak.
Senin cami anlayışın bumu.
Cuma hutbelerinde veya vaazlarında hangi camide hangi siyasi kürsüye çıkıp oy istedi.
Yoksa Fatih camisine konulacak bomba planları Süleymaniye camisinde mi yapıldı.
Akıl hocanla 50 yıldır müslümanların oyları ile iktidar oldunuz.
Artık ihtiyacınız kalmadı herhalde.
Eğer dürüstseniz, eger bir parça ahlakınız varsa, bunları seçim zamanı söyleyin de görelim dürüstlüğünüzü.
NURLU SÜLEYMAN’MIŞ
Amma da Nurluymuş……
Ezik büzük psikolojinle Müslümanlara çamur atmayı bırak.

About ahmetturkan

Araştırmacı-Yazar-Ekonomist-Blogger
Bu yazı DEMOKRASİ, HABER-MEDYA, HAYATA DAİR içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s