İSRAİL EKMEĞİ İLE DOYANLAR

Şirin Payzın Davos acısını çıkardı

CNNTÜRK’ün “Haber Masası” programında İsrail’le Türkiye arasındaki, büyükelçiyi “alçaltma” gerginliği tartışıldı. Deneyimli diplomasi muhabirlerinden ve “360º” derece programının sunucusu Şirin Payzın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz yıl Davos’ta sergilediği tavrın nezaketsizlik olduğunu ve Tel Aviv Büyükelçisine yapılan hareketle de buna cevap verildiğini söyledi.

“PERES’E BÜYÜK NEZAKETSİZLİK YAPTI”

İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Danny Ayalon’un Türkiye’nin Tel Aviv Büyükelçisi Oğuz Çelikkol’a yönelik davranışı değerlendiren Payzın, “Şimdi Başbakan Erdoğan’ın geçen sene Davos’ta yaptığı da büyük bir nezaketsizlikti. Karşınızda ılımlı bir politikacı, Türkiye’yi seven bir politikacı vardı. Peres… Peres’e büyük nezaketsizlik yaptı.” dedi.

Haber Masası’nda sözlerine açıklık getiren Payzın, “Sen nezaketsizlik yaparsan, küfredersen senden daha fazla nezaketsiz, daha fazla küfreden, daha fazla bağıran her zaman biri çıkar. (…) Güvercini ezersen şahinle karşı karşıya kalıyorsun.” şeklinde konuştu.

“GÜVERCİNİ EZERSEN ŞAHİNLE KARŞI KARŞIYA KALIRSIN”

Ayalon’un aynı zamanda siyasetçi olduğuna dikkat çeken Şirin Payzın şunları söyledi: “Sonuçta Ayalon siyasetçi aynı zamanda. Şimdi Başbakan Erdoğan’ın geçen sene Davos’ta yaptığı da büyük bir nezaketsizlikti. Karşınızda ılımlı bir politikacı, Türkiye’yi seven bir politikacı vardı. Peres… Peres’e büyük nezaketsizlik yaptı. Şimdi bu böyle değil midir? Sen nezaketsizlik yaparsan, küfredersen senden daha fazla nezaketsiz, daha fazla küfreden, daha fazla bağıran her zaman biri çıkar. (…) Güvercini ezersen şahinle karşı karşıya kalıyorsun.”

OĞAN TOPARLAMAYA ÇALIŞTI

Şirin Payzın’ın Erdoğan’ı “nezaketsiz” olarak nitelediği sözlerini ise CNN TÜRK Haber Koordinatörü Yavuz Oğan toparlamaya çalıştı. Payzın’ın sözünü kesen Oğan, “Orada itirazlarım var ama. Tam öyle değil bence. Benim düşüncem öyle değil en ezından. Davos’taki nezaketsizlik, karşı tarafın yaptığı nezaketsizlik değil miydi? Acaba aynı tonda mı yanıt verdi? O tartışmalı bir konu” diyerek sözü Ankara’ya bıraktı.

ERDOĞAN DAVOS’U BÖYLE TERK ETMİŞTİ / VİDEO

Haber 7

Y O R U M ..

CNN Muhabiri Şirin PAYZIN kimin ekmeği ile karnını doyuruyor. CNN.
50 küsür yıldır Filistinde zulüm uygulayan, kandöken, her fırsatta İslama ve Müslümanlara saldırmaktan geri kalmayan İsraili desteklemek ancan bu kadar seviyesiz, ne olduğunu bilmeyen zavallı Muhabirler aracılığı ile yapılabilir.
Keçecizade Fuat Paşa Siz dışardan bir içerden yıkamadık devleti Ali Osmani’yi derken içimizdeki bu tipleri kasdetmişti.
İçimizdeki bu zavallı tiplerden.
Yazıklar olsun. Ülkene hıyanet ettiğinin farkında bile değilsin.
Ahmet TÜRKAN

About ahmetturkan

ekonomist
Bu yazı AHMET TÜRKAN, DEMOKRASİ, EKONOMİ, GÜNLÜK, HABER-MEDYA, HAYATA DAİR içinde yayınlandı ve , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s