MAZLUMDER

İsrail’in Fosfor Bombası Kullandığını İspatladık!

16 Şubat 2009 Pazartesi
İstanbul Şubesi

İsrail ordusu, 27 Aralık 2008 tarihinde, Gazze şeridinde bulunan yerleşim yerlerini önce havadan, daha sonra denizden ve karadan yoğun bombardımana tabi tutmuş, ardından tank ve ağır silahlarla işgal girişiminde bulunmuştur.

Bu saldırılarda sivil halka, Birleşmiş Milletler binaları ve görevlilerine, medya kuruluşları ve mensuplarına, insani yardım kuruluşlarına, hastanelere, okullara, camilere saldırılmış ve bu saldırılar neticesinde; 1350’den fazla kişi ölmüş, 5.500’den fazla kişi çeşitli şekillerde yaralanmış ve 100.000’den fazla Filistinli evsiz kalmıştır.

Saldırıya maruz kalan bölgede faaliyet gösteren gözlemcilerin ve hastane yetkililerinin verdikleri bilgilerde, İsrail’in uluslar arası anlaşmalarla yasaklanan silahları kullandığı ve bu yönde birçok bulguya rastlandığı ifade edilmiştir.

İsrail bu saldırılarda ilk defa bir takım silahlar ve uluslar arası anlaşmalarla yasaklanan “Fosfor bombaları” kullanmış, bunların izleri de maktul ve yaralıların bedenlerinde açıkça görülmüştür. Sadece bu durum bile İsrail’in işlediği insanlık suçunu ve soykırımı özetlemektedir.

Her türlü haksızlığa karşı mazlumların yanında yer almayı şiar edinen MAZLUMDER, bu süreci takip ederek yerinde gözlem yapmış ve bir takım deliller elde etmiştir. Bu insanlığa karşı işlenen suçları tüm dünya kamuoyuna teşhir etmek ve böylece işgalci İsrail’in Gazze’de işlediği suçları ortaya koymak adına, saldırı bölgesinden alınan numuneler, Yıldız Teknik Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü’ne gönderilmiş, analiz neticesinde gönderilen örnekte, “Fosfor etkenine” rastlandığı rapor edilmiştir.

Bu gün MAZLUMDER İstanbul Şubesi ve gönüllüleri olarak, tüm mazlumlar ve insaf sahibi insanlar adına, İsrail vahşetinin ve kural tanımazlığının delillerini de dosyaya sunduk. Bu vesileyle bir kez daha, İsrail’in Gazze’de işlediği soykırım ve insanlığa karşı suçlar nedeniyle mahkûm edilmesi için soruşturmanın sonuna kadar takipçisi olacağımızı tekrarlıyoruz.

MAZLUMDER İstanbul Şubesi
http://www.mazlumderistanbul.org/default.asp?sayfa=aciklama_detay&aciklama=60

About ahmetturkan

Araştırmacı-Yazar-Ekonomist-Blogger
Bu yazı AHMET TÜRKAN, DEMOKRASİ, GÜNLÜK, HABER-MEDYA, HAYATA DAİR, İSLAM içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s